Bucciato Antico

TYNK DEKORACYJNY

Tynk zewnętrzno - wewnętrzny do ścian, stworzony z wysokiej jakości, specjalnie wyselekcjonowanych ziaren kwarcu oraz żywicy w emulsji wodnej, dodatkowo jest on wzmocniony mikro-włóknami w celu poprawy struktury ścian. Dzięki temu uzyskaliśmy produkt odporny na mikropęknięcia. Jest wodoodporny, pozwalający „oddychać” ścianom, łatwy do zastosowania, Idealny do prowadzenia prac w profesjonalny sposób, cechuje go bardzo wysoka przyczepność do różnego rodzaju podłoża. Jego jakość zapewnia wysokie bezpieczeństwo i odporność kolorów na zewnatrz.
Bucciato jest zwarty i jednolity 
w związku z tym, wykończenie umożliwia znaczny stopień maskowania niedoskonałości tynku, odbicie koloru <25, nadaje się do malowania i konserwacji systemów dociepleń budynków. Stosowany jest do ochrony przed wilgocią, ścieraniem, oraz szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, ponadto jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, zmywanie i szorowanie (nawet dete rgentami). Stosowany do ozdoby ścian wewnętrznych i zewnętrznych w zależności od zastosowanych narzędzi i sposobu nakładania, możemy uzyskać różnego rodzaju struktury dekoracyjne. 
W połączeniu z farbątransparentną Lumicca Antica, nadaje pomieszczeniom klimatśródziemnomorski. Stosowany zewnętrznie w połączeniu 
z farbą transparentną Lumicca Antica dodatkowo zabezpiecza elewację przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

 

Zastosowanie:

przedpokoje 
klatki schodowe
elewacje zewnętrzne
zabudowy z płyt kartonowo gipsowych, itp.

Stosowany do ochrony i ozdoby ścian we wnetrzych i na zewnętrz. 
W połączeniu z farbą transparentną Lumicca Antica, nadaje pomieszczeniom klimat śródziemnomorski. Stosowany zewnętrznie w połączeniu z farbą transparentną Lumicca Antica zabezpiecza elewację przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Właściwości:

► bardzo dobra przyczepność do różnych podłoży
► wodoodporny 
► elastyczny
► odporny na dzialanie czynników atmosferycznych
► doskonale nadaje się jako podkład kwarcowy

DANE TECHNICZNE
DANE TECHNICZNE
Produkty systemu MFA Classic/ Bucciato E/Lumicca Antica
Wydajność 1-1,5 m2 / 1kg
Rozcieńczanie gotowy do użytku
Nanoszenie paca inox lub szczotka / euromal
Czas schnięcia 8-12 godz.
Ilość warstw jedna warstwa strukturalna plus przecierka
Kolory wg katalogu
Systemy barwienia może być barwiony na kolory pastelowe wg wzornika kolorów: Tintoretto, Colortrend, RAL.
Na powierzchnie zewnętrzne lub narażone na wodę zaleca się nanieść dwie warstwy impregnatu Silomal. Do impregnacji stosujemy bezbarwny imprenat Silomal nanosząc jedną lub dwie warstwy pędzlem lub euromalem.
Po wyschnięciu powierzchnię przecieramy papierem ściernym w celu uzyskania gładszej w dotyku struktury. Przed nałożeniem farbę Lumicca Antica rozcieńczamy, dodając 10 – 40 % wody. Nastepnie dokładnie wymieszać i nanieść punktowo pędzlem na fragment ściany. Następnie równomiernie rozcierać Euromalem wykonując koliste ruchy. Po wtarciu w powierzchnię ułożyć wzór i rozpocząć następny fragment ściany. Przecierkę nanosimy w formie tzw puzzli dokładając poszczególne warstwy. Czynność tą wykonujemy nie przerwanie aż do pokrycia całej powierzchni. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 – 12 godz.
W celu uzyskania efektu perłowego, zamiast farby transparentnej matowej, nanosimy farbę perłową zachowując ten sam styl nanoszenia.
Gruntowanie
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. MFA Classic to koncentrat gruntujący, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą. Na gładką powierzchnię ściany nanosimy grunt, który rozprowadzamy za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5h.
Podkład kwarcowy
Następnie na powierzchnię nanosimy podkład kwarcowy. Bucciato należy rozcieńczyć ok. 40% wodą, dobrze wymieszać i nanieść na ścianę za pomocą ławkowca. Powstała powierzchnia kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnych warstw. Po nałożeniu całej powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz.
Kilka przykładów zastosowania tynku Bucciato w zależności od użytego narzędzia, oraz sposobu nakładania uzyskujemy różne struktury
1. Efekt strukturalny
Tynk nakładamy za pomocą pacy nierdzewnej. Następnie równomiernie rozprowadzamy materiał na fragmencie ściany i przystępujemy do tworzenia ostatecznej faktury. Przyklejamy pacę jeszcze do świeżej masy i przeciągamy ją półkolistymi ruchami, w różnych kierunkach w celu nadania efektu strukturalnego. Prace wykonujemy etapami łącząc płaszczyzny poszczególnych warstw, aż do ukończenia całej powierzchni.
4. Efekt Penello
Tynk nakładamy za pomocą pacy nierdzewnej. Następnie równomiernie rozprowadzamy materiał po powierzchni i przystępujemy do tworzenia ostatecznej faktury. Do wykonania struktury wykorzystujemy pędzel z długim i sztywnym włosiem, którym formujemy strukturę wygładzajac powierzchnię ruchami we wszystkich kierunkach.
Po nałożeniu wybranego z powyższych efetów pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8h
2. Efekt Spatolato
Tynk nakładamy za pomocą pacy nierdzewnej. Następnie równomiernie rozprowadzamy materiał po powierzchni i przystępujemy do tworzenia ostatecznej faktury. Świeżo położoną warstwę formujemy szpachelką delikatnie zbierając masę z powierzchni.
3. Efekt Makaron
Tynk nakładamy za pomocą pacy nierdzewnej. Następnie równomiernie rozprowadzamy materiał po powierzchni i przystępujemy do tworzenia ostatecznej faktury. Świeżo położoną warstwę formujemy za pomocą specjalnie stworzonego do tego wzoru przyrządu.
projekt i wykonanie ITdot