CORADO SILVER & CORADO MULTICOLOR GOLD

FARBA DEKORACYJNA

DANE TECHNICZNE
Produkty systemu MFA Classic/ Murimal 200/ Corado Silver lub Corado Multicolor Gold
Wydajność Corado 7-8m2/1L
Rozcieńczanie gotowy do użytku (max.30% wodą do przecierek)
Nanoszenie paca Inox, wałek, euromal, szczotka (ławkowiec) ,
Czas schnięcia 12 godz.
Ilość warstw na przygotowane podłoże jedna warstwa Corado Silver
Kolory wg katalogu, baza Corado Silver, baza Corado Multicolor Gold
Systemy barwienia wg wzornika kolorów: Tintoretto, Colortrend, RAL.
Opakowania 1L, 3L, 5L
Gruntowanie
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. Na powierzchnie wykonane z gładzi gipsowych, stosujemy bezbarwny koncentrat gruntujący MFA CLASSIC, który rozcieńczamy w stosunku 1:4 z wodą. Za pomocą wałka lub ławkowca nanosimy grunt na powierzchnię. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, należy powierzchnię pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godzin. W przypadku słabych powierzchni ścian, gładzi gipsowych lub starych tynków, zaleca się wcześniej zastosować grunt wzmacniający MFA PLUS.
Malowanie
Do malowania pierwszej warstwy wybieramy jedną z powyżej wymienionych farb np. Ecoqua Plus i rozcieńczamy zgodnie z zaleceniem do danego rodzaju produktu oraz jego bazy. Następnie zaczynamy malować od góry do dołu rozprowadzając równomiernie farbę pionowymi warstwami. Prace wykonujemy szybko uzyskując w ten sposób idealnie równą warstwę. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 godz.
Warstwa dekoracyjna
Po wyschnięciu powierzchnię delikatnie przecieramy drobnym papierem ściernym w celu uzyskania gładszego podłoża. Farba Corado jest gotowa do użycia, bez potrzeby rozcieńczania. Na fragment ściany nanonosimy farbę Corado za pomocą pacy inox i rozprowadzamy po powierzchni w jednym lub różnych kierunkach. Podczas tej czynności ściągamy pacą nadmiar farby Corado mniej lub więcej w zależności od pożądanego efektu. Tam gdzie produktu pozostanie więcej na powierzchni będzie ona matowa, natomiast tam gdzie zostawimy mniej będzie ona miała większy blask perłowy. W ten sposób nanoszony wzór po wyschnięciu tworzy refleksy świetlne. Prace wykonujemy etapami zachowując symetrie tworzącego wzoru aż do jej całkowitego ukończenia. Całkowity czas schnięcia ok. 12 godzin.
projekt i wykonanie ITdot