Halley

TYNK DEKORACYJNY

Halley - Lumicca

 

Delikatna struktura 
o perłowych i złotychrefleksach,  pozwalająca  na uzyskanie śmiałych i oryginalnych wykończeń. Szeroka paleta kolorów  pozwala samodzielnie komponować ostateczny wygląd pomieszczeń. Połączenie gęstej farby tworzącej strukturę z wybraną kompozycją dekoracyjnych farb transparentnych, doskonale  prezentuje się  w każdym nowoczesnym wnętrzu. Pokrycie  łatwe w utrzymaniu. "Śliska"  powierzchnia nie przyjmuje kurzu i brudu, można ją zmywać wilgotną szmatką z płynem. Utworzone kompozycje nadają  nowoczesny i niepowtarzalny efekt dekoracyjny, który ożywi i doenergetyzuje każde wnętrze  zarówno w pokoju nastolatka, mieszkaniach prywatnych jak i miejscach użyteczności publicznej:  puby, kawiarnie, dyskoteki, butiki, również w formie obrazów itp. 

Zastosowanie: 

pokoje dziecinne
salony

klatki schodowe 
kuchnie
przedpokoje 
filary 

Dzięki  eleganckiemu wyglądowi i dużej odporności na zabrudzenia efekt często wykorzystywany jest do zdobienia pomieszczeń publicznych (hotele, sklepy, restauracje itp.) jak i w ekskluzywnych apartamentach prywatnych.  Farba łączy w sobie szlachetną i naturalną elegancję,  refleksy światła i tęczową poświatę.

Właściwości: 

► odporna na mycie detergentami
► odporna na uderzenia
► wysoka elastyczność
► powierzchnia nie przyjmuje brudu
DANE TECHNICZNE
Produkty systemu MFA Classic/ Primer E/ farba Murillo lub Ecoqua Plus / Lumicca
Wydajność farba 3m2 /1L, Lumicca 15 m2/ 1L
Nanoszenie szczotka, wałek z folii / zbierak gumowy
Czas schnięcia 8 godz.
Ilość warstw warstwa strukturalna i dwie warstwy farby Lumicca
Systemy barwienia wg wzornika kolorów: Tintoretto, Colortrend, RAL.
Opakowania 1L, 3L, 5L
Na powierzchnie zewnętrzne lub narażone na wodę zaleca się nanieść dwie warstwy impregnatu Silomal. Do impregnacji stosujemy bezbarwny imprenat Silomal nanosząc jedną lub dwie warstwy pędzlem lub euromalem.
Gruntowanie
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. Na elementy wykonane z gładzi gipsowych, stosujemy bezbarwny koncentrat gruntujący MFA CLASSIC, który rozcieńczamy w stosunku 1:4 z wodą. Na oczyszczoną z pyłu i kurzu powierzchnię nanosimy grunt za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godzin. W przypadku słabych podłoży ścian, gładzi gipsowych lub starych tynków, zaleca się stosować grunt wzmacniający MFA PLUS.
Podkład kwarcowy
Przed zastosowaniem efektu betonu należy na powierzchnię nanieść podkład kwarcowy. Bucciato należy rozcieńczyć ok. 40% wodą i dobrze wymieszać. Następnie nanieść na powierzchnię za pomocą ławkowca. Powstała warstwa kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnej warstwy. Po nałożeniu całej powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz
Struktura
Do uzyskania struktury w efekcie Halley stosujemy farbę bez rozcieńczania. Na fragment ściany nanosimy farbę Murillo lub Ecoqua Plus szczotką malarską w ilości odpowiedniej do uzyskania efektu strukturalnego. Następnie przy pomocy specjalnego wałka do efektów dekoracyjnych pokrytego grubą warstwą folii, formujemy powierzchnię tworząc strukturę Ruchy wałka kierujmy w różne strony w celu uzyskania odpowiedniej faktury. Prace wykonujmy etapami cyklicznie ją powtarzając, aż do momentu ukończenia całej ściany. Następnie za pomocą pacy nierdzewnej wygładzamy niektóre fragmenty powierzchni tworząc ukośne pasy. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8–12 godzin.
Warstwa dekoracyjna
Lumicca to farba transparentna, która nadaje efekt kolorystyczny strukturze Halleya. Po wybraniu kolorów farby Lumicca przystępujemy do wykończenia efektu, pamiętając aby do każdego jej koloru użyć innego pędzla. Pracę zaczynamy od górnego rogu ściany nanosząc farbęw pierwszym kolorze i rozprowadzamy ją za pomocą gumowej ściągaczki do szyb. Pracę wykonujemy utrzymując kierunek kompozycji. Następnie, Lumiccę w drugim kolorze nanosimy zaczynając od krawędzi ściany i rozprowadzamy ją po niższych fragmentach kompozycji dbając o to, aby kolory płynnie przechodziły z jednej barwy w drugą. Podobnie postępujemy z trzecim kolorem. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 5 godzin.
Warstwa końcowa
Kolejnym etapem pracy jest nałożenie na całą powierzchnie farę transparentną Lumicca Gold lub Pearl, w zależności od utworzonej kompozycji kolorystycznej. Wybrane kolory nanosimy w celu nadania powierzchni poświaty złotej lub perłowej. Nakładanie farb rozpoczynamy od górnego rogu ściany. Następnie za pomocą gumowej ściągaczki do szyb, rozprowadzamy ją cienką warstwą po powierzchni. Prace wykonujemy etapami łącząc warstwy, aż do ukończenia całej powierzchni. Po zakończeniu pracy, powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8-12 godzin.
projekt i wykonanie ITdot