PERLAGRANDE

FARBA  DEKORACYJNA

Farba nie przypadkowo ma swoją nazwę. Perlagrande charakteryzuje się zastosowaniem niezwykłej perły, która przez technikę nanoszenia uwydatnia swój urok, nadając ścianom subtelnego i zarazem eleganckiego wygladu, a jej aksamitna w dotyku struktura, sięga szczytów Corno Grande..

Zastosowanie:

  • salony kominki
  • przedpokoje
  • filary
  • kuchnie
  • zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.

Stosowana do wszystkich pomieszczeń prywatnych jak i użyteczności publicznej narażonych na zabrudzenie: (hotele, sklepy, restauracje, itp). Nadaje niesamowitą poświatę mieniącej ściany, rozświetlając każde pomieszczenie.

DANE TECHNICZNE
Produkty systemu MFA Classic/ Murimal 200 / Perlagrande
Wydajność ok 8 m2/1L na warstwę
Rozcieńczanie gotowy do użytku
Nanoszenie paca inox
Czas schnięcia 12 godz.
Ilość warstw 1 lub 2 warstwy
Kolory base Silver
Systemy barwienia wg wzornika kolorów: Tintoretto, Colortrend, RAL.
Opakowania 1L, 3L, 5L
Gruntowanie
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. Na elementy wykonane z gładzi gipsowych, stosujemy bezbarwny koncentrat gruntujący MFA CLASSIC, który rozcieńczamy w stosunku 1:4 z wodą. Na oczyszczoną z pyłu i kurzu powierzchnię nanosimy grunt za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godzin. W przypadku słabych podłoży ścian, gładzi gipsowych lub starych tynków, zaleca się stosować grunt wzmacniający MFA PLUS.
Malowanie
Na zagruntowane podłoże nanosimy jedną lub dwie warstwy farby Murimal 200 w kolorze zbliżonym do warstwy dekoracyjnej PERLAGRANDE. Do malowania warstwy, farbę rozcieńczamy ok.15% wodą i dokładnie mieszamy. Następnie za pomocą wałka nanosimy farbę na całą powierzchnię ściany. Pomalowaną ścianę pozostawiamy do wyschnięcia na około 5-8 godzin.
Warstwa dekoracyjna
Pomalowaną powierzchnię delikatnie przecieramy drobnym papierem ściernym w celu uzyskania gładszego podłoża. Masa Perlagrande jest gotowa do użycia, bez potrzeby rozcieńczania. Za pomocą pacy inox, nanosimy warstwę Perlagrande w celu pokrycia całej powierzchni, czynność tą wykonujemy etapami. W zależności od układanego wzoru, masę rozprowadzamy tak, aby zachować jego jednolitość. Zawsze podczas nanoszenia i układania wzorw, pracujemy na mokrej masie, zachowując jednocześnie ich symetrie. W ten sposób nakładany produkt, tworzy refleksy świetlne. Masę rozprowadzamy na całej powierzchni, aż do jej całkowitego ukończenia.
projekt i wykonanie ITdot