SAHARA GOLD & SILVER

EFEKT  MIENIĄCEGO PIASKU PUSTYNNEGO

 Zastosowanie:
salony kominki
przedpokoje
filary
kuchnie
zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.


Stosowana do wszystkich pomieszczeń prywatnych jak i użyteczności publicznej narażonych na zabrudzenie: (hotele, sklepy, restauracje, itp).  
       
Właściwości:

► trwałe kolory
► powłoka elastyczna
► rozświetlająca pomieszczenia
► bardzo dobra odporność na zmywanie
► bardzo dobra przyczepność do różnych podłoży
DANE TECHNICZNE
Produkty systemu MFA Classic/ Ecoqua Plus lub Murimal 200/ Sahara
Wydajność 6-8m2 / 1L
Rozcieńczanie rozczieńczyć 10%
Nanoszenie szczotką, pędzlem lub euromalem
Czas schnięcia 12 godz.
Ilość warstw dwie warstwy farby i jedna warstwa Sahara
Kolory base Gold wg katalogu, base Silver wg katalogu i wzorników
Systemy barwienia wg wzornika kolorów: Tintoretto, Colortrend, RAL.
Opakowania 1L, 3L, 5L
Gruntowanie
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. Na powierzchnie wykonane z gładzi gipsowych, stosujemy koncentrat gruntujący MFA Classic, który rozcieńczamy w stosunku 1:4 z wodą. Za pomocą ławkowca rozprowadzamy grunt po powierzchni. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5h
Malowanie
Do malowania pierwszej warstwy wybieramy jedną z powyżej wymienionych farb np. Ecoqua Plus i rozcieńczamy zgodnie z zaleceniem do danego rodzaju produktu oraz jego bazy. Następnie zaczynamy malować od góry do dołu rozprowadzając równomiernie farbę pionowymi warstwami. Prace wykonujemy szybko uzyskując w ten sposób idealnie równą warstwę. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 godz.
Warstwa dekoracyjna
Pomalowaną powierzchnię delikatnie przecieramy drobnym papierem ściernym w celu uzyskania gładszego podłoża. Do uzyskania tego efektu farbę rozcieńczamy od 10%-20% wodą. Następnie za pomocą pędzla, nanosimy na fragment ściany farbę Sahara w różnych kierunkach. Ciekawe efekty dekoracyjne możemy uzyskać nakładając produkt regularnie poziomo lub pionowo. Po kilku minutach wracamy do podsychającej warstwy delikatnie wygładzając powierzchnię w różnych kierunkach tak aby ziarna zawarte w farbie utworzyły nieregularne skupiska. Sahara, jest nakładana etapami, aż do ukończenia całej powierzchni. Czas schnięcia warstwy ok. 12 godzin.
projekt i wykonanie ITdot