Trawertyn Egipski

TYNK DEKORACYJNY

Trawertyn Egipski to najtrwalszy i najbardziej praktyczny tynk szlachetny na bazie wapna gaszonego, w pełni ekologiczny z dużą zdolnością dyfuzji, do zastosowania zarówno we wnętrzach antycznych jak i współczesnych. Dekoruje 
i jednocześnie zabezpiecza powierzchnie, co pozwala na zastosowanie go w miejscach narażonych na zabrudzenia. Bogata kolorystyka i różnorodność efektów jakie można uzyskać za pomocą tego produktu daje nieograniczone możliwości zarówno architektom, projektantom wnętrz jak i wyko nawcom. Produkt łatwy w konserwacji, odporny na mycie, a nawet szorowanie.Zastosowanie: 
 

  kominki   
  przedpokoje
  kuchnie
  bonie 

  klatki schodowe
  zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.
 

Doskonale nadaje się do wykończenia powierzchni szczególnie narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz miejsc użyteczności publicznej. Produkt łatwy w konserwacji, odporny na mycie a nawet szorowanie. 

BARDZO DUŻĄ ZALETĄ JEST TO, ŻE PRODUKT TEN MOŻNA STOSOWAĆ BEZPOŚREDNIO NA TYNKI CEMENTOWO WAPIENNE 
I TYNKI MASZYNOWE, BEZ POTRZEBY STOSOWANIA GŁADZI GIPSOWYCH.


Właściwości: 


► wysoka dyfuzja pary wodnej 
► odporny na szorowanie
► produkt naturalny 
► dobra przyczepność do różnych podłoży
DANE TECHNICZNE
Produkty systemu MFA Classic/ Bucciato E/ Calce Maromorino / Lumicca Incolore/ Lumicca Base
Wydajność 1,5-2kg / 1m2
Rozcieńczanie gotowy do użytku
Nanoszenie paca inox
Czas schnięcia całkowite 24h
Ilość warstw 1 warstwa
Kolory wg katalogu
Na powierzchnie zewnętrzne lub narażone na wodę zaleca się nanieść dwie warstwy impregnatu Silomal. Do impregnacji stosujemy bezbarwny imprenat Silomal nanosząc jedną lub dwie warstwy pędzlem lub euromalem.
Gruntowanie
Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. MFA Classic to koncentrat gruntujący, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą. Na gładką powierzchnię ściany nanosimy grunt, który rozprowadzamy za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5h.
Podkład kwarcowy
Następnie na powierzchnię nanosimy podkład kwarcowy. Bucciato należy rozcieńczyć ok. 40% wodą, dobrze wymieszać i nanieść na ścianę za pomocą ławkowca. Powstała powierzchnia kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnych warstw. Po nałożeniu całej powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz.
Warstwa strukturalna
Uprzednio wymieszaną masę nakładamy na powierzchnię za pomocą pacy ze stali Inox. Nanosząc masę wyrównujemy ją, zwracając uwagę na jednolitą grubość warstwy. Wzór strukturalny tworzymy na świeżo nałożonej warstwie, poprzez przyłożenie pacy do powierzchni i przeciąganie jej w kierunku zgodnym z nałożoną masą. Dodatkową strukturę na uprzednio przygotowanym poziomym wzorze, tworzymy poprzez tamponowanie powierzchni okrągłym pędzlem. Po min. 30 min. (w zależności od temperatury) powierzchnię wygładzamy pacą. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godzin.
Gruntowanie - Impregnacja
Po wyschnięciu tyku należy powierzchnię zaimpregnować za pomocą farby transparentnej LUMICCA INCOLORE rozcieńczoną 1:1 max. 1:1,5 L z wodą, która gruntuje i impregnuje powierzchnie. Nastepnie nanieść wzdłuż wydrapanego wzoru. Czynność tą wykonujemy na całej powierzchni. W przypadku naniesienia nadmiaru impregnatu należy powierzchnię wytrzeć szmatką bawełnianą. Następnie pozostawić do wyschnięcia na ok.5 godzin.
projekt i wykonanie ITdot