fbpx

Beton architektoniczny w salonie? Tak i to 3D!

Jeszcze do niedawna widoczny z daleka beton kojarzył się z niedokończoną budową. Trzeba było go natychmiast otynkować, zamalować i zrobić wszystko, żeby nie był widoczny. Dziś ten trend zmienił się diametralnie, a architekci coraz chętniej stosują beton jako wykończenie elewacji budynków. Można go spotkać zarówno na zewnętrznych ścianach wieżowców, jak i prywatnych domów jednorodzinnych – i nieustannie się rozpowszechnia. Już nie jest zarezerwowany tylko dla designerskich projektów, ale może go mieć każdy. Beton architektoniczny doskonale komponuje się z drewnem, metalem oraz naturalnym kamieniem.

Jaki beton będzie najlepszy na ściany Twojego domu? Podpowiadamy!

Idealnie skomponowany skład i najnowsza technologia produkcji betonu architektonicznego sprawia, że w naszej firmie możemy zaoferować Ci doskonały jakościowo materiał. Dbamy o jego wytrzymałość, a także o efekt wizualny – elewacja bowiem powinna zachwycać swoim wyglądem. Często spotykamy się z pytaniem, czy każdy beton można stosować na zewnątrz. Otóż do zamieszczania na ścianach budynków nadaje się tylko surowiec odpowiednio wzmocniony. Musi wykazywać odporność na zmienne warunki atmosferyczne: deszcz, śnieg, mróz, wysokie temperatury. Na dodatek wymaga się od niego trwałości koloru i niewrażliwości na uszkodzenia mechaniczne. Beton architektoniczny przeznaczony na elewacje jest więc materiałem do zadań specjalnych, zatem stosuje się w nim dodatek włókna szklanego, środków impregnujących i powłokę hydrofobową. Przez to jest bardziej odporny na zginanie, rozciąganie czy dynamicznie zmieniającą się pogodę. Włókno szklane sprawia, że betonowe płyty są lekkie, a także mają zróżnicowaną fakturę i formy.

Beton architektoniczny daje Ci nieograniczone możliwości aranżacji

Współczesne możliwości technologiczne pozwalają na uzyskanie płyt o dowolnym kształcie i wymiarach, dlatego z powodzeniem znajdziesz wśród nich odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Proponujemy projekty dostosowane do potrzeb zarówno Klientów indywidualnych, jak i firm. Najczęściej stosowana wielkość płyt na elewację to 120×60, 60×90 i 100×50 cm. Taki beton architektoniczny zwykle układa się poziomo, zyskując efekt horyzontalnych linii. Jeśli natomiast wolisz pionowe ułożenie płyt, dobrą opcją będzie umieszczenie na ścianie tych o wymiarach 30×60 i 40×80 cm. A na jaki kolor się zdecydować? Industrialny charakter betonu doskonale oddaje jasnoszara barwa. O eleganckim wyglądzie decyduje także porowatość płyt – naturalna jest wtedy, gdy ilość porów wynosi 15-20%. Popularność betonu architektonicznego wynika z niezmiennej od lat mody na różne odcienie szarości. Jest on perfekcyjną dekoracją, której nie trzeba już przykrywać farbą lub tynkiem. Jeśli zatem uwielbiasz prostotę form, beton architektoniczny jest właśnie dla Ciebie.